Historia Batalionów Chłopskich w pigułce.

8 października 2017, mija 77 lat od powstania Batalionów Chłopskich. Zapomniana chłopska armia liczyła ok. 170 tys. żołnierzy i była drugą co do wielkości formacją konspiracyjną w Polsce. Głównym celem działania żołnierzy BCh była obrona ludności polskiej wsi przed terrorem okupacyjnym oraz eksploatacją gospodarczą. Zapraszamy na krótki klip dotyczący historii zapomnianej dziś armii.


3 Comments Add yours

  1. Tadeusz Kucharski napisał(a):

    Dzięki za pamięć w imieniu ostatnich żyjących żołnierzy tej prawdziwie chłopskiej organizacji bojowej!

  2. Ryszard Grabek napisał(a):

    Moja Mama została uhonorowana medalem BcH .Chciałbym poznać losy innych bojowników BCH oraz genezę powstania tych oddziałów na lubelszczyźnie.Jestem dumny z tego źe moja Mama była czlonkiem BCH.

  3. Jerzy Bucki napisał(a):

    Waleczni ale zapomniani nie doceniani przez lata tak się jakoś składa że chłopi czytaj rolnicy za swoją ciężką prace nie są doceniani zapomniano już o pewnych prawdziwych stwierdzeniach.” Żywią o bronią” „Od polnej myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza” A ja dodam od siebie. Kiedy głodny chłop zostanie co zje miasto na śniadanie??? Ilu ludzi z przemysłu zostanie bez pracy zastanówcie się rodacy . Czas docenić prace na roli rolnictwo i przemysł to jest łańcuszek powiązań który rwie się powoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *