Okręg Lublin BCh

Na czele okręgu stała jego Komenda Główna.

  • Komendantami głównymi byli kolejno:
    • Stanisław Gryta – pomiędzy grudniem 1940 a majem-czerwcem 1941
    • Tadeusz Szeląg – pomiędzy majem-czerwcem 1941 a sierpniem 1942
    • Jan Gryn – pomiędzy sierpniem 1942 a listopadem 1942
    • Jan Barański – pomiędzy grudniem 1942 a wrześniem 1943
    • Jan Pasiak – pomiędzy wrześniem 1943 a wrześniem 1945
  • I zastępcą, szefem sztabu był:
    • Jan Wojtal
  • II zastępcami, szefami wyszkolenia bojowego byli kolejno:
    • Stefan Górnisiewicz
    • Stanisław Łapczyński
  • Szefem organizacyjnym był:
    • Jan Adach
  • Szefami łączności byli:
    • Julian Chabros
    • Tadeusz Jeżyna
  • Szefem prasy i wydawnictw był:
    • Józef Nikodem Kłosowski
  • Szefem zaopatrzenia był:
    • Franciszek Twardoń
  • Szefem opieki i pomocy więźniom był:
    • Stanisław Jędrak
  • Komendantem Ludowej Straży Bezpieczeństwa był:
    • Stanisław Świetlik
  • Szefem sanitarnym była:
    • Helena Zacharczuk
  • W kierownictwie Ludowego Związku Kobiet i Zielonego Krzyża były:
    • Genowefa Osiejowa
    • Maria Jędrzejec
    • Maria Śliwowska

Został podzielony na podokręgi i obwody:

  • Podokręg IVa Siedlce – podlaski (utworzony wiosną 1942) (Komendanci: Stefan Skoczylas, Lucjan Koć)
    • 8 Obwód Biała Podlaska (Komendanci: Aleksander Derlukiewicz, Bogdan Wilamowski-Korolewicz, Stanisław Potapczuk)
    • 9 Obwód Siedlce (do 1 stycznia 1943 w Okręgu II Warszawa Województwo) (Komendanci: Franciszek Duczek, Józef Budek, Lucjan Koć)
    • 10 Obwód Łuków (włączony w styczniu 1943) (Komendanci: Wacław Tuwalski, Stefan Kondracki, Tadeusz Kurowski)
    • 11 Obwód Radzyń Podlaski (Komendanci: Stanisław Sulej, Władysław Wyłupek)
    • Obwód Włodawa (włączona w maju 1943) (Komendanci: Kazimierz Sidor, Bolesław Pyszko)
  • Podokręg IV b Zamość – zamojski (Komendanci: Jan Gryn, Edward Michoński)
    • 3 Obwód Biłgoraj (Komendanci: Jan Grygiel, Bronisław Mazurek, Antoni Bryła, Stanisław Makiełło)
    • 4 Obwód Tomaszów Lubelski (Komendanci: Władysław Omietański, Franciszek Bartłomowicz)
    • 5 Obwód Hrubieszów (Komendanci: Bronisław Sowiński, Mieczysław Osiej)
    • 14 Obwód Krasnystaw (Komendanci: Paweł Czuba, Jan Wojtal)
    • 15 Obwód Zamość (Komendanci: Jan Gryn, Władysław Wyłupek, Franciszek Madej)
  • Podokręg IV c Lublin (pod bezpośrednimi rozkazami komendanta okręgu)
    • 1 Obwód Puławy (Komendanci: Jan Pasiak, Stefan Rodak)
    • 2 Obwód Kraśnik (Komendanci: Bolesław Resztak, Jan Krawczyk)
    • 5 Obwód Chełm (Komendanci: Jan Nowosad, Leon Bornus)
    • 14 Obwód Lubartów (Komendanci: Józef Sidor, Aleksander Fil)
    • 15 Obwód Lublin (Komendanci: Franciszek Sadurski, Adolf Koper, Stanisław Szacoń)