Okręg Kielce BCh

Na czele okręgu stała jego Komenda Główna.

  • Komendantem głównym był:
    • Stanisław Jagiełło
  • I zastępcą, szefem sztabu był:
    • Mieczysław Orzeł
  • Szefem wyszkolenia bojowego był:
    • Jan Rumas
  • Szefami łączności byli:
    • Edward Haruza
    • Władysław Barłóg
  • Szefem zaopatrzenia był:
    • Antoni Gurnicz
  • Komendantem Ludowej Straży Bezpieczeństwa był:
    • Mieczysław Głowania
  • Oficerem dyspozycyjnym był:
    • Leon Cieśla
  • W kierownictwie Ludowego Związku Kobiet i Zielonego Krzyża były:
    • Wiktoria Kotnisówna
    • Maria Chadajówna-Zwiejska
    • Maria Poniecka
Struktura początkowa

Okręg początkowo podzielony był na 3 podokręgi:

  • Podokręg III a Radom
    • 1 – Obwód Kozienice
    • 2 – Obwód Radom
    • 3 – Obwód Iłża
    • 4 – Obwód Końskie
    • 5 – Obwód Opoczno
  • Podokręg III b Kielce
    • 6 – Obwód Opatów
    • 7 – Obwód Sandomierz
    • 8 – Obwód Kielce (Komendanci: Władysław WoźniakMieczysław Orzeł)
    • 9 – Obwód Busko
    • 10 – Obwód Pińczów
  • Podokręg III c Częstochowa
    • 11 – Obwód Miechów
    • 12 – Obwód Jędrzejów
    • 13 – Obwód Włoszczowa
    • 14 – Obwód Częstochowa (przeniesiony 1 września 1942 do Okręgu V Łódzkiego) (Komendant Piotr Kuc)
    • 15 – Obwód Olkusz
Struktura po 28 stycznia 1943

28 stycznia 1943 okręg podzielono już na 5 podokręgów:

  • Podokręg III a (Komendant Bronisław Nować)
    • 1 – Obwód Kozienice (Komendant: Bronisław Nować)
    • 2 – Obwód Radom (Komendanci: Edmund Bakałarz, Antoni Ciesielski)
  • Podokręg III b (Komendant Władysław Barłóg)
    • 4 – Obwód Końskie (przeniesiony później do Okręgu V Łódzkiego) (Komendanci: Antoni Piwowarczyk, Władysław Barłóg, Antoni Piwowarczyk)
    • 5 – Obwód Opoczno (przeniesiony później do Okręgu V Łódzkiego) (Komendanci: Adam Goska, Piotr Wrzeszcz, Władysław Głobiński)
  • Podokręg III c „Pszenica” (Komendant Władysław Zwiejski)
    • 3 – Obwód Iłża (Komendanci: Leon Cieśla, Kazimierz Piątek, Jan Gruszka)
    • 6 – Obwód Opatów (Komendant: Władysław Zwiejski)
    • 7 – Obwód Sandomierz (Komendanci: Tadeusz Szeląg, Stanisław Markiewicz, Antoni Piwowarczyk, Leon Cieśla, Eugeniusz Witkowski)
  • Podokręg III d (Komendant Jan Pszczoła)
    • 9 – Obwód Stopnica. (Komendanci: Józef Grochowski, Franciszek Szczepanik, Roman Nowak, Józef Grochowski)
    • 10 – Obwód Pińczów (przeniesiony później do Okręgu VI Krakowskiego) (Komendanci: Jan Pszczoła, Jan Rumas)
    • 11 – Obwód Miechów (przeniesiony później do Okręgu VI Krakowskiego) (Komendanci: Stanisław Szymucha, Leon Cieśla, Stanisław Pałetko)
  • Podokręg III e (Komendant Kacper Niemirski)
    • 12 – Obwód Jędrzejów (Komendant Kacper Niemirski)
    • 13 – Obwód Włoszczowa (Komendanci: Stefan Wrona, Bolesław Skura)
    • 15 – Obwód Olkusz (przeniesiony później do Okręgu VI Krakowskiego) (Komendanci: Mieczysław Głowania, Stefan Brożek)